Bílá vína

Ročník 2015

 

ImageLIMITED EDITION CHARDONNAY

Jakostní víno s přívlastkem 2015 -  VÝBĚR Z HROZNŮ , vyrobeno 950 láhví

Toto výjimečné víno bylo vyrobeno z nejlepších vyzrálých hroznů vypěstovaných na naší vinici, ve viniční trati Židlíky u Nechor, která je obzvlášť vhodná k pěstování odrůd ardonnay a Pinot. Před fermentací byl rmut macerován šest dnů při nízké teplotě.

Víno zrálo dvanáct měsíců na jemných kalech v sudech typu barrique za pravidelného promíchávání.  Ve vůni ucítíte jemně kouřové vanilkové aroma a sušené meruňky. Toto velké víno vyniká plnou chutí s mohutným závěrem bez zbytkového cukru. Láhev doporučujeme otevřít hodinu před podáváním. Víno je vhodné k delšímu zrání na láhvi až po dobu osmi let.

 

 

KOUPIT

Ročník 2016

 

ImageLIMITED EDITION RYZLINK RÝNSKÝ

Jakostní víno s přívlastkem 2016 -  VÝBĚR Z HROZNŮ , vyrobeno 580 láhví

Tento jedinečný ryzlink byl vyroben z nádherně vyzrálých a absolutně zdravých hroznů. To nám umožnilo vyrobit čistě přírodní víno bez použití konzervačních látek.

Před lisováním proběhla studená macerace rmutu po dobu osmi dnů. Víno kvasilo v nových dřevěných sudech typu barrique, kde zrálo po dobu 12 měsíců za  pravidelného promíchávání kvasničných kalů pro uchování stability vína. Před lahvováním nebyly použity žádné čiřící prostředky ani filtrace. Jemný zákal ani usazenina  nejsou u tohoto vína závadou, ale jsou jeho nedílnou součástí.

 

KOUPIT

 


Ročník 2018

 

 

ImageMUŠKÁT OTTONEL

 

Jakostní víno s přívlastkem  2018 - POZDNÍ SBĚR - Polosladké

 K výrobě tohoto vína byly použity hrozny z redukované sklizně, které dozrály ve vinařské obci Josefov, viniční trať Židlíky u Nechor. 
Víno je světle žluté barvy. Výrazné muškátové aroma, ve kterém dominují květinové tóny. Chuť je lahodná a elegantní s příjemnou kyselinkou. Víno je vhodné jako aperitiv. 

 

 

 

KOUPIT

 


 

ImagePÁLAVA

 

Jakostní víno s přívlastkem  2018 - VÝBĚR Z HROZNŮ - Sladké 

K výrobě tohoto vína byly použity hrozny z redukované sklizně, které dozrály ve vinařské obci Josefov, viniční trať Židlíky u Nechor. Víno má světle žlutou barvu se zlatavými odlesky. Ve vůni je výrazné aroma připomínající muškátový oříšek, liči a přezrálý ananas. Chuť je bohatá, sladká, jemně kořenitá s dlouhým závěrem. Víno doporučujeme k foie gras , sýrům s modrou plísní a čokoládovým dezertům.  

 

 

 

KOUPIT

 


 

ImageRULANDSKÉ ŠEDÉ

 

Jakostní víno s přívlastkem  2018 - VÝBĚR Z HROZNŮ - Polosuché

K výrobě tohoto vína byly použity hrozny z redukované sklizně, které dozrály ve vinařské obci Josefov, viniční trať Židlíky u Nechor. Víno má žluto zeleno barvu. Typická, odrůdová vůně přezrálých citrusových plodů. Chuť je plná, konzistentní, s příjemnou kyselinkou. Jedinečná dochuť  po čerstvě pečeném kváskovém chlebu. Víno je vhodné k rybím a drůbežím pokrmům a nádherně se snoubí s pečeným králíkem na rozmarýnu..

 

 

 

KOUPIT

 


 

ImageTRAMÍN ČERVENÝ

Jakostní víno s přívlastkem 2018 - VÝBĚR Z HROZNŮ - Polosuché

​K výrobě tohoto vína byly použity hrozny z redukované sklizně, které dozrály ve vinařské obci Josefov, viniční trať Židlíky u Nechor. 

Výrazná kořenitá vůně růží a fialek s doprovázejícími tóny hrozinek a nižsím obsahem kyselin je typická pro tento Tramín. Lahodná medová dochuť předurčuje toto víno ke slavnostním příležitostem.

 

 

 

KOUPIT


 

ImageVELTLÍNSKÉ ZELENÉ

Jakostní víno s přívlastkem 2018 - Pozdní sběr - Suché

​​K výrobě tohoto vína byly použity hrozny z redukované sklizně, které dozrály ve vinařské obci Josefov, viniční trať Židlíky u Nechor.

Víno má světle zelenou až zelenožlutou barvu. Ve vůni ucítíte jemně hořké mandle              s nádechem doutníku a lipového květu. Chuť je svěží se zesílenými pepřovými tóny. Víno doporučujeme ke studeným masům, pokrmům z mořských ryb a slaným předkrmům.

 

KOUPIT

 

 


 

Ročník 2019

 

ImageHIBERNAL

 

Jakostní víno s přívlastkem  2019 - VÝBĚR Z HROZNŮ - Polosuché 

 K výrobě tohoto vína byly použity hrozny z redukované sklizně, které dozrály ve vinařské obci Josefov, viniční trať Židlíky u Nechor.
Víno  zeleno-žluté barvy se zlatými odlesky. Ve vůni nejdříve ucítíte květ černého bezu      a potom Vás překvapí intenzivní aroma ananasu a zralých meruněk.  Chuť je plná, kořenitá,  s příjemnou kyselinkou. Víno doporučujeme k rybám, mořským plodům nebo jako aperitiv.

 

 

KOUPIT

 


 

ImageEUPHORIA Sparkling

Jakostní perlivé víno 2019 -  polosuché

Toto svěží cuvée vzniklo harmonickou kupáží odrůd Sauvignon Blanc a Muškát Ottonel. Víno vyniká ovocně-květinovým aroma a svězí nezaměnitelnou chutí. Díky tomuto vínu prožijete letní večery v krásné euforii.

 

 

 

KOUPIT

 

 

 


Ročník 2020

 

ImageHIBERNAL

 

Jakostní víno s přívlastkem  2020 - POZDNÍ SBĚR - Polosuché 

 K výrobě tohoto vína byly použity hrozny z redukované sklizně, které dozrály ve vinařské obci Josefov, viniční trať Židlíky u Nechor.
Víno  má zeleno - žlutou barvu se zlatými odlesky. Jemná nevtíravá vůně, v níž převládají meruňky a žlutý meloun, dodává tomuto vínu eleganci.  Chuť je plná, ovocná, s příjemnou kyselinkou. Víno je vhodné k plísňovým sýrům typu Roquefort, k mořským plodům               a zeleninovým salátům.

 

 

 

 


 

ImageCHARDONAY

 

Jakostní víno s přívlastkem  2020 - POZDNÍ SBĚR - Suché 

Víno bylo vyrobeno z vybraných hroznů odrůdy Chardonnay, které dozrály ve vinařské obci Josefov, viniční trať Židlíky u Nechor.
Víno  má žluto - zelenou barvu, má výrazné ovocné aroma, ve kterém ucítíte převážně banány, papáju a citrusové plody. Chuť je plná, konzistentní, s dlouhou perzistencí. Víno je vhodné jak k okamžité spotřebě, tak k delšímu skladování v archivu. 

 

 

 

 

 


 

ImageRULANDSKÉ ŠEDÉ

 

Jakostní víno s přívlastkem  2020 - POZDNÍ SBĚR - Suché

K výrobě tohoto vína byly použity hrozny z redukované sklizně, které dozrály ve vinařské obci Josefov, viniční trať Židlíky u Nechor. 

Barva vína je jiskrně zlatá. Vůně je velmi plná,    s příjemnými tóny vyzrálého ovoce. Chuť je extraktivní, ovocná s jemnou chlebovinkou a dlouhotrvající dochutí. Víno lze doporučit     ke kořenitým jídlům, rybím specialitám nebo dezertům.

 

 

 


 

ImageVELITLÍNSKÉ ZELENÉ

 

Jakostní víno s přívlastkem  2020 - POZDNÍ SBĚR - Suché

K výrobě tohoto vína byly použity hrozny z redukované sklizně, které dozrály ve vinařské obci Josefov, viniční trať Židlíky u Nechor. 

Víno má světle zelenou až zelenožlutou barvu. Ve vůni ucítíte oříšky kešu a ananas. Chuť je svěží se zesílenými pepřovými tóny. Víno doporučujeme ke studeným masům, pokrmům z mořských ryb a slaným předkrmům.

 

 

 

 

 


 

ImageSAUVIGNON BLANC

 

Jakostní víno s přívlastkem  2020 - POZDNÍ SBĚR - Suché

K výrobě tohoto vína byly použity hrozny z redukované sklizně, které dozrály ve vinařské obci Josefov, viniční trať Židlíky u Nechor. 

Víno má nazelenalou barvu se zlatavými odlesky. Ve vůni ucítíte aroma broskve, angreštu a černého bezu. Chuť je plná, konzistentní, s příjemnou kyselinkoua medovou dochutí. Doporučujeme k těstovinám, salátům, chřestu, kozím sýrům a vařené šunce.

 

 

 

 

 

Aktuality z vinařství nechory

další galerie »

 

Kontakty

Vinařství Nechory
Nechory 218
696 21 Prušánky
Česká republika
IČ:
DIČ
GPS: N 48° 50,498´, E 16° 59,124´