Červení vína

 

ImageLIMITED EDITION - CUVÉE PODKOVNÉ

Jakostní víno s přívlastkem 2016 - POZDNÍ SBĚR - vyrobeno 300 láhví

Do rukou se Vám dostává naše elegantní cuvée , které bylo vyrobeno kupáží odrůd Pinot noir, Cabernet Sauvignon, Zweigeltrebe a Dornfelder, jež pochází z viniční trati  Židlíky u Nechor. Precizní kupáž těchto odrůd nám umožnila vyrobit víno, které Vás ohromí nádhernou aromatickou černého rybízu, povidel a hořké čokolády. Chuť je  sametově jemná s lehkou dochutí perníku. Víno je vhodné k archivaci.

 

                                                                                                         KOUPIT

 

 


 

 

ImageLIMITED EDITION - PINOT NOIR

Jakostní víno s přívlastkem 2016 - VÝBĚR Z HROZNŮ - vyrobeno 1100 láhví

V této láhvi najdete velký, mohutný Pinot, jež byl vyroben z hroznů pocházejících z viniční trati Židlíky u Nechor, kde byla úroda zredukována na 0,5 kg hroznů na keři. Díky tomu mohl vzniknout tento Pinot s temně rubínovou barvou s cihlovými odlesky. Fermentace proběhla v otevřené kádi z francouzského dubu a víno dále zrálo 15 měsíců v nových sudech typu barrique. Má krásné jahodovo vanilkové aroma, plnou extraktivní chuť s jemným nádechem hořké čokolády. Je vhodné k archivaci, kde předpokládáme, že se bude zlepšovat až 15 let. 

 

 

KOUPIT

 


 

 

ImageLIMITED EDITION - ZWEIGELTREBE

Jakostní víno s přívlastkem 2016 - POZDNÍ SBĚR - vyrobeno 580 láhví

Toto exclusivní víno bylo vyrobeno z vyzrálých hroznů, které pochází z viniční trati Židlíky u Nechor. V době před zaměkáním byla z každého hroznu odstřižena jeho dolní polovina. Fermentace proběhla v otevřené dřevěné kádi z francouzského dubu. Poté víno zrálo 15 měsíců v dřevěných sudech typu barrique. Velmi intenzivní vůně, ve které převládá aroma přezrálých třešní, vanilky a višňového kompotu. Chuť je neuvěřitelně plná s nohutným závěrem. Víno je vhodné k delší archivaci v láhvi, v níž se bude dále zlepšovat. Láhev doporučujeme otevřít 2 hodiny před konzumací.

 

 

KOUPIT

 


 

 

ImageCABERNET SAUVIGNON

Jakostní víno s přívlastkem 2016 - Pozdní sběr - Suché

K výrobě tohoto vína byly použity hrozny z redukované sklizně, které dozrály ve vinařské obci Nový Poddvorov, viniční trať Podkovné. Víno má granátově červenou barvu, bohaté ovocné aroma ostružin, kompotovaných višní a lesního ovoce. V chuti vyvážené přítomné taniny nejsou agresivní. Vhodné k tmavým masům, husímu foie gras a k výrazným sýrům.

 

                                                                                                       

                                                                                                                                                                                                                      KOUPIT

 


 

 

ImageCABERNET  SAUVIGNON RESERVE

Jakostní víno s přívlastkem POZDNÍ SBĚR 2016 – suché 

K výrobě tohoto vína byly použity hrozny z redukované sklizně, které dozrály ve vinařské obci Nový Poddvorov, viniční trať Podkovné. Fermentace tohoto vína proběhla v dřevěném vinifikátoru z francouzského dubu a potom víno zrálo 15 měsíců v sudech barrique taktéž z francouzského dubu Vosges. Víno má tmavě granátovou barvu. Vůně je příjemně ovocitá, převládá aroma ostružin, černého rybízu, ale i káva a vanilka. Chuť je sametová s příjemnými taniny. Doporučujeme k jehněčí pečeni, zvěřině a kořeněným pokrmům z červeného masa.

                                                                                                                                                                                                                                                                                  

KOUPIT

 


 

 

ImageRULANDSKÉ MORDÉ​  RESERVE

Jakostní víno s přívlastkem POZDNÍ SBĚR 2016 – suché

K výrobě tohoto vína byly použity hrozny z redukované sklizně, které dozrály ve vinařské obci Josefov, viniční trať Židlíky u Nechor. 
Fermentace tohoto vína proběhla v dřevěném vinifikátoru z francouzského dubu a potom víno zrálo 15 měsíců v sudech z limousinského dubu. Víno má intenzivní granátovou barvu s cihlovými odlesky. Ovocné aroma švestky a černých třešní zastřených kouřem hořícího dřeva. Chuť je plná, extraktivní s čokoládovou dochutí. Víno je vhodné také k archivaci po dobu 10 let.

                                                                                                                                                                                                                                                                      

KOUPIT

 


 

ImageZWEIGELTREBE

Jakostní víno s přívlastkem 2016 - Pozdní sběr - Suché

K výrobě tohoto vína byly použity hrozny z redukované sklizně, které dozrály ve vinařské obci Josefov, viniční trať Židlíky u Nechor. Víno je tmavě rubínové barvy. Ve vůni dominuje přezrálá višeň, chuť je plná s vyváženými taniny. Víno doporučujeme k jemně kořeněným tmavým masům, zvěřinovým terinkám a ovčím sýrům.

 

 

KOUPIT

 


 

ImageDORNFELDER

 

Jakostní víno s přívlastkem 2016 - Pozdní sběr - Suché

Víno má temnou barvu, ve vůni dominují tóny lesního ovoce a černého rybízu. Chuť je plná s vyváženými taniny, které dodávají vínu hebkost a komplexnost. Víno se hodí ke zvěřině nebo dezertům z čokolády.

 

 

KOUPIT

 

 


 

 

Aktuality z vinařství nechory

další galerie »

 

Kontakty

Vinařství Nechory
Nechory 218
696 21 Prušánky
Česká republika
IČ:
DIČ
GPS: N 48° 50,498´, E 16° 59,124´